Лакофарбові матеріали та їх класифікація EN
Лакофарбові елементи - велика група, яка вимагає особливої уваги. Існує п'ять елементів, що входять до складу цієї групи EN.
- Лаки - отримані з синтетичних або натуральних смол і висихаючих масел, з'єднаних або з водою або органічними розчинниками, які надалі утворюють міцну однорідну плівку, в більшості випадків прозору. Лаки являють собою не тільки захисне антикорозійне покриття, але і є елементами, що підкреслюють стиль і справжню текстуру цінних порід дерева, використовуваних в обробці.
- Фарби - всім відомий лакофарбовий матеріал, що включає в основу колірний пігмент, одержуваний шляхом подрібнення. Фарби включають в себе летючий компонент (воду або органічний розчинник) і плівкоутворювальна речовина.
- Грунтовки - служать для створення чорнового покриття, основним завданням якого буде об'єднання поверхневої плівки з підставою для забезпечення надійного зчеплення майбутніх верхніх шарів.
- Емалі - являють собою суміш лаку з колірним пігментом. Відмінною особливістю емалей є їх міцність, довговічність і бездоганний зовнішній вигляд.
- Шпаклівки - матеріали, призначені для вирівнювання поверхонь. При цьому вони можуть містити різні види наповнювачів.
Як вибрати фарбу?
При виборі емалі слід виходити не тільки з міркувань про покупки дорогої якісної фарби, але також врахувати й інші важливі властивості емалей. Різноманіття видів емалей дозволить підібрати найкраще поєднання властивостей емалей, що в результаті принесе свої плоди.
Вибір емалі відбувається з урахуванням поверхні для фарбування (дерево, бетон, сталь, цегла та інші). Також емалі підбираються, виходячи з приміщення (всередині або зовні), при цьому необхідно враховувати навколишнє вологість і температуру.
Чим відрізняється емаль від масляної фарби?
Відмінності масляних складів і емалевих досить умовні, якщо вони вироблені з одних компонентів. Відмінності від інших матеріалів обумовлені їх складом, від якого залежить сумісність цих ЛФМ!
Як вибрати лак?
Фактори, які впливають на вибір лаку:
• призначення приміщення;
• навантаження на підлогове покриття;
• умови нанесення лаку;
Разом з тим, захистити від передчасного зносу чутливу дерев'яну поверхню покликаний паркетний лак. Цей склад забезпечить збереження не тільки кольору підлоги, але і високу міцність паркету і паркетної дошки.
Як вибрати оптимальний теплоносій в систему опалення?